Müşteri Finansmanı

Müşteri Finansmanı

Caterpillar Financial Services (Cat Financial):

Borusan Makina ve Güç Sistemleri müşterileri, tercih ederlerse, Caterpillar Inc'in sadece ürün finansmanı yapan "captive" finans şirketi Caterpillar Financial Services'a tarafımızca yönlendirilmektedir.

Müşterilerimizin projelerinin özelliğine göre, inşaat fazını kapsayan ve 6 ay’dan 1 yıl’a kadar değişebilen ödemesiz dönemli (construction finance) ve devamındageri ödeme dönemini içeren (term finance) ödeme planlarıyla Cat Finans'tan endikatif teklif alınmaktadır. Cat Finans kredi analiz süreci yurtdışından yürütülmektedir.

 

Leasing:

Leasing çözümünü tercih eden Borusan Makina ve Güç Sistemleri müşterileri, Yapı Kredi Leasing ile Borusan Makina arasında imzalanan müşteri finansmanı işbirliğinin olanaklarından yararlanabiliyorlar. Detaylar için satış ve müşteri finansmanı ekibiniz için kontak kurunuz.

Müşterilerimizin tercih ettiği başka bir leasing firması olursa onlarla da sözleşme imzalanması ve fonlama aşamasında her türlü koordinasyonu sağlıyoruz.

 

Ülke Kredileri (ECA süreci):

Amerika menşeili ünite ve ekipmanlar için US Exim, Almanya menşeili ünite ve ekipmanlar için de Hermes (Almanya) ülke kredisi arayışında olan müşterilerimiz için,CAT Inc ve ECA (İhracat Kredi Ajansları) sürecindeki aracı banka ile koordineli olarak bu süreçte müşterilerimize destek olunmaktadır.

Ülke kredisine yapılacak olan başvurunun müşterimizin çalışmayı tercih ettiği ve ilgili ECA kuruluşları ile bağlantısı (line) olan bankadan yapılması gerekmektedir.