Borusan Makina ve Güç Sistemleri Çalışanları Anlatıyor

NİHAT KAYGUSUZ- Mekanik Proje Mühendisi

Borusanlı olmak özgürlük , yaratıcılık , esneklik demektir. Üniversiteden sonra birey olarak kendimi değerli hissettiğim ve ailem olarak ifade ettiğim bir yapıda yer almak benim için önemli bir fırsat. İşe başlayışımın daha ilk ayında kendimi eğitimde bulmak Borusan ailesinin eğitime ve yeniliğe verdiği önemi vurgulamama yeterlidir diye düşünüyorum. Borusan ailesinde her birey kendi işinin lideridir, en iyisidir. En iyilerin olduğu bu ailede yer almak benim için büyük bir gururdur

 

EBRU AKSU YAMAN - Satış Temsilcisi

Borusan Makina’da 2005 Kasım ayında başladığım ve 7 seneyi bitirmek üzere olduğum yolculuğumda Borusan’lı olmak demek, mükemmel bir ekibin parçası içinde yer alırken, bu büyük ailenin bir ferdi olduğunun güvenini arkanda hissetmek, geleceğe dair planlar yapıp, kazandığın geniş görüş açısıyla Borusan’la aynı pencereden aynı yöne bakmak, 6 Sigma ile mükemmeli hedeflemek, sürekli değişim ve gelişimle büyümek ve büyütmek, yaptığın hatalardan çıkardığın kazanımları biriktirerek tecrübe edinmek ve hataları tekrarlamamak demek. ..Kısaca Borusan’lı olmak demek, fark yaratanların farklı kılındığı bir çatının altında, bu kurumsallığın getirdiği üstünlükleri Borusan ve kişisel iş yapış şeklimizde mükemmele ulaşmak için kullanmak demek.

 

MEHMET ŞİMŞEK - Teknik Satınalma Mühendisi

İnsanın kendini evinde gibi hissettiği yerler olmalı hayatta.. Tamamen kendi olduğu, sevdiği, koruduğu, bağlı olduğu, kızdığı, güldüğü, üzüldüğü, ilk heyecanlarını yaşadığı yerler.. 6 sene önce stajer olarak Borusan’da başladığım iş hayatına, burada büyüyerek, sosyal hayatın değişik taraflarını ve iş yaşamını öğrenerek, burada mühendis olup ve burada askere giderek devam ettim. Askerden geri döndüğümde hissettiğim şey ise eve dönmekten farksızdı. Bu sebeple, burada kendimi hep çok güçlü ve güvende hissettim. Borusan Güç Sistemleri benim için hızlı düşünmek, doğru karar vermek, hata yapmak, ama hatalardan ders almak, inisiyatif almak, çözüm odaklı ve proaktif olmak, bazen reaktif olmak, insan olmak, güler yüzlü olmak, dürüst olmak, çok çalışmak hatta inanılmaz yoğun çalışmak, stresle ve sorunlarla baş etmek, çok sevinmek, çok üzülmek gibi iyisi ve kötüsü ile daha birçok anlam içeriyor.

 

YEŞİM TEMİZER - Planlama ve Envanter Kontrol Uzmanı

İnsan . Toplum. Değer . Borusan, bu üç kelimenin ayrı ayrı ne kadar fark yaratabileceğinin benimsetildiği, bununla da kalmayıp birlikte kaç farklı anlam kazanabileceğinin ve hayata nasıl geçirildiğinin en somut örneğidir.

Peki Borusan insana nasıl değer katıyor? Eğitim. Bireylerin işlerine gerekli katma değeri kazandırabilmeleri için öncelikle; yatırımı bireylere ve kişisel gelişimlerine yapması gerektiğini biliyor. Kendine güvenen ve alanında uzmanlaşmış bireyin, kendisine ve işine maksimum katma değeri olacağını çok iyi biliyor.

Dinliyor. Borusan, çalışanlarının her alanda söz hakkının olmasını, inisiyatif kullanmasını istiyor ve buna uygun ortamı en uygun şekilde hazırlıyor. Fikirlerini sunabilen bireylerin, başkalarının fikirlerini daha dikkatli şekilde dinleyeceğini biliyor; fikirlerin çarpışmasına olanak vererek birliği, farklı fikirlerin çatışması ile fırsata çevirmeyi biliyor. Peki Borusan topluma nasıl değer katıyor? Dönüşüm. Borusan kazandıklarını ve kazançlarını, topluma geri kazandırmayı kendine bir nevi kültür haline getirmiş.Eğitime her anlamda sağladığı destek , çalışanlarına verdiği değeri aynı şekilde topluma da verdiğini gösteriyor. Sivil toplum örgütleriyle birlikte yaptığı çalışmalar çevresinde olup bitenlere ne derece duyarlı olduğunu gösteriyor. Her günün yeni bir deneyim olarak geri döndüğü, uzun soluklu yolculukta, Borusan ile birlikte adımları atıyor olmak bir ayrıcalıktır.

 

ALP ARAL - Pazarlama ve Raporlama Uzmanı

Üniversite yıllarımdan sonra kariyerime 2009 yılında bu kocaman aileye katılarak başladım. İş yaşamıma doğru bir başlangıç yaptığıma inanıyorum. Çünkü; kendimi doğru, itibarlı, başarılı ve şeffaf bir çalışma ortamında buldum. Sürekli büyüyen ve gelişen organizasyon yapısı içerisinde performans ve potansiyelimi en iyi şekilde ortaya koyabileceğim ve kendimi geliştirebileceğim bir ortam sundu bana. Fark yaratacak eğitim ve gelişim fırsatları bir takım oyuncusu olduğumu hissettirdi. Hangi seviyede çalışsam da sorumlu olduğum işlerin lideri olduğuma inanıyorum. Çünkü Borusan'daki eğitim ve gelişim kavramı içerisinde her zaman inisiyatif ve sorumluluk alma olanağım oldu. Kişisel gelişim, bilgi ve becerilerim zenginleşti, ekonomik, çevresel ve sosyal sorumluluklarıma karşı olan farkındalığım arttı. Borusan, faaliyet gösterdiği alanlardaki başarılarının ve liderliğinin yanı sıra, çalışanlarına verdiği değer ve kurum olarak sergilediği duruş ile de her zaman parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyduğum bir yapı oldu.