Hakkımızda

Borusan Makina ve Güç Sistemleri

Şirket Profilimiz:

Borusan Grubu’nun distribütörlük şirketlerinden Borusan Makina ve Güç Sistemleri, 1994 yılından bu yana iş ortağı Caterpillar ile faaliyetlerini Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da tek temsilcisi olarak sürdürmektedir. 

Borusan Makina ve Güç Sistemleri’nin temsilciliğini yaptığı markalar arasında Metso, Genie, Mantsinen, Exxon Mobil ve MAK gibi markalar bulunmaktadır. Şirket ayrıca, Kazakistan’da Challenger, Agco ve SEM markalarının temsilciliğini sürdürmektedir.

SITECH Eurasia, inşaat sektörü için her marka iş makinesi ile birlikte kullanılabilen makine sevk ve kontrol sistemleri hizmetlerini sunmaktadır.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri satış ve satış sonrası destek hizmetleri, müşterilere verimli ve tasarruflu kullanım olanağı sağlanması için yeni Cat iş makinası kiralama hizmeti, sertifikalı ikinci el iş makinası konseptiyle Türkiye’de benzeri olmayan garantili ikinci el hizmeti, dizel ve gaz motorlu kojenerasyon, mekanik güç uygulamaları (pompa istasyonları ve kompresör sistemleri ) ve acil durum jeneratörleri gibi enerji sistemleri, biogaz ve çöp gazı anahtar teslimi enerji santralleri, deniz sevk ve yardımcı (jeneratör) dizel motorları, ikinci el jeneratör ünitesi ve kiralama hizmetleri, statik ve dinamik UPS, tüm segmentler için finansman çözümleri sunulması gibi kendi bünyesinde müşterisine birçok çözüm sunmaktadır.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri geniş ürün yelpazesi ile çok farklı sektörlere hizmet verebilmektedir. Genel ve ağır inşaat, madencilik ve endüstriyel, tekstil, çelik, kimya, ilaç, seramik, ağaç sanayii, otomotiv, plastik, gıda ve enerji sektörleri başlıca yer aldığı hizmet alanlarıdır. Bununla birlikte özellikle denizcilik sektöründe; ana ve yardımcı makina ve sistemleri ile römorkör, mega yat, kargo gemileri, deniz otobüsü ve ticari yolcu taşıma amaçlı tekne inşa edenlere hizmet verilmektedir.

İş Ortaklarımız:

  • Caterpillar
  • Metso
  • Mantsinen
  • Genie
  • Trimble
  • Agco

 

Şirketimiz “Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği üyesidir.”