Yedek Parça

Yedek Parça Operasyon ve Lojistik

Yedek Parça Depolarımız

Borusan Makina 9 bölge ve şube deposunda stokladığı ürünlerle hizmet vermektedir

  • Çayırova
  • Trakya
  • Ankara
  • İzmir
  • Adana
  • Bursa
  • Antalya
  • Trabzon
  • Diyarbakır

Borusan Makina Genel Müdürlük/İstanbul ve tüm Bölge-Şubeleri bilgisayar ağı ile birbirine bağlıdır.

Borusan Makina, daha iyi hizmet vermek amacıyla, Caterpillar'ın tüm dünyadaki temsilcileri için geliştirmiş olduğu bilgisayar programlarını satın alıp kullanarak günlük operasyonlarını yürütmektedir.

Doğru Zamanda, Doğru Yerde, Uygun Fiyata, Doğru Parça
Depolardaki stok kontrolü Genel Müdürlük tarafından bilgisayar programı yardımı ile takip edilmekte ve hergün tüm depolar için Caterpillar'a stok siparişi verilmektedir.

Müşterilerimizden gelen teklif talepleri bilgisayarda hazırlanarak cevaplanmakta daha sonra bu teklifler müşterilerimiz tarafından kabul edildiğinde parçaların öncelikle ilgili depoda mevcut olup olmadığı sistem tarafından kontrol edilerek depo yazıcılarından anında liste halinde çıkmaktadır.İlgili depoda mevcut olmayan parçalar yine aynı program sayesinde Türkiye'deki diğer depolarda araştırılmakta ve var ise bu kez bu depoların yazıcılarından liste olarak alınmakta, sevkiyata hazırlanmakta ve talebi veren depoya gönderilmektedir.Yurtiçi depolarında mevcut olmayan parçalar ise Caterpillar'a acil sipariş olarak yine bilgisayar online bağlantısı ile geçilmektedir

Caterpillar Grimbergen Parça Dağıtım Merkezi
Caterpillar'ın Avrupa'daki yedek parça deposu Belçika'da, Brüksel yakınlarındaki Grimbergen deposudur. 1960 yılında kurulan bu depo Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu'na hizmet vermektedir.

Avrupa'da 32 ülkede 29
Afrika- Orta Doğu'da 65 ülkede 26 temsilci
Yaklaşık 108.400 metrekareye yayılan bu depoda 400'ün üzerinde personel çalışmakta, 300.000 den fazla ürün kalemi stoklanmaktadır. Modern depolama sistemleri ile donatılmış olan Cat Grimbergen deposundan hergün yaklaşık:

Acil sipariş olarak 6.000- 8.000
Stok sipariş olarak ise 10.000-12.000
Toplam 16.000- 20.000
ürün kalemi sevk edilmektedir.

Caterpillar'ın son yıllarda geliştirdiği ve tüm temsilcileri tarafından da kullanılan sipariş programı sayesinde, temsilciler sadece Grimbergen deposunu değil, tüm dünya depolarındaki parça mevcudiyetini görebilmektedir.

Siparişler

Hergün sevk edilen uçak siparişlerinin yanı sıra, acil kamyon siparişleri ve depo stoklarımızı beslemek için hergün yaptığımız stok siparişlerimiz haftada üç gün Belçika'dan yola çıkarak yaklaşık beş gün sonra gümrüğe gelmekte yine en geç iki gün içinde gümrükten çekilerek depolarımıza sevk edilmektedir.

Cat/Grimbergen'e yaptığımız siparişlerden, Grimbergen deposunda da mevcut olmayan parçalar, yine Caterpillar'ın kendi merkezleri arasındaki bilgisayar bağlantıları aracılığı ile tüm dünya depolarında araştırılarak temin edilmekte ve Borusan Makina'ya sevk edilmektedir.