Yedek Parça

Yürüyüş Takımları

Cat® Yürüyüş Takımı parçaları, makinenizi tüm arazi koşullarında sevk ettirmek için güçlü bir sistem olarak çalışır.

En önemlisi Caterpillar yürüyüş takımı yatırımınızdan en çok getiriyi elde etmeniz için size nasıl yardım edeceğini bilir. Bir paletli makinenin sahip olma ve kullanım maliyetlerinin %50'sinin yürüyüş takımından geldiğini göz önüne aldığınızda, sizin kar hanenize en çok değer katacak bir sisteme yatırım yapmanız akla uygun gelmektedir.

Ayrıca Yürüyüş Takımı Ölçme Programı (CTS), müşterilere yürüyüş takımlarını mümkün olan en uzun süre kullanmalarına yardım ederken aynı zamanda zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardım eden Borusan Makina tarafından sunulan bir yönetim programıdır. Yürüyüş Takımı Ölçme Programı (CTS) sadece bir müşterinin yürüyüş takımını ölçmeyi ve onun yürüyüş takımını yönetmesine yardım etmeyi amaçlayan bir program değildir, ama aynı zamanda müşteri ile değerli yüz yüze görüşme zamanı sağlar ve makinenin genel kontrolünden doğan başka yedek parça satışlarına neden olur. Yürüyüş Takımı Ölçme Programı müşterilerin yürüyüş takımı sistemlerini yönetmelerine yardım etme ve onların maliyetlerini aşağıda belirtilenleri yaparak aşağıya çekme amacıyla tasarlanmıştır:

  • Cat yürüyüş takımı komponentlerinin yerleşik değerinin geliştirilmesi
  • Yürüyüş takımı kontrol süresinin azaltılması
  • Yürüyüş takımı aşınma bilgisinin hızlı ve doğru bir şekilde analiz edilmesi
  • Bakım ile ilgili bilgiye dayalı kararlar vermelerinin sağlanması

System One

Kullanılmaya başlamasından itibaren, Cat® SystemOne™ Yürüyüş Takımı en ekstrem koşulların ve en sert ortamların bazılarında test edilmiştir. SystemOne™ azaltılmış bakım ve artan kullanım ömrü sunan bir yürüyüş takımıdır. Patentli tasarımı kovan dönüşlerini ve bağlantı toplanmasını ortadan kaldırır. Kaynaklı uç pimleri kuru bağlantı noktalarına ve hızlı yıpranmaya neden olabilecek palet mafsal boşluğunu veya gevşemeyi engeller. Bağlantı rulman sistemi, geleneksel tasarımlara göre %50'ye kadar daha uzun kullanım ömrü sunar. Yeniden kullanılabilen cer dişlileri ve merkezdeki avara dişlileri sizin hem onarımda geçen arıza süresinden hem de yedek parça değiştirme maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlayarak 2'ye kadar yürüyüş takımı paleti çalışma ömrüne kadar dayanır.

SystemOne™'ı zeminden yukarı doğru yeniden tasarlayarak, bir sistem olarak çalışan ve yıpranan bir alt yürüyüş takımı tasarlayabildik. Verimliliği arttırırken ve sahip olma ve işletme giderlerini aşağıya çekerken bakım ve dozer palet takımı değişiklikleri arasında ilgili arıza süresini en aza indirir.

Pozitif Pim Tutma (PPR)

Pozitif Pim Tutma Paleti, metal tespit halkasının kullanımına olanak tanıyan özel olarak geliştirilmiş bağlantılara ve pimlere sahiptir. Bu halka pim ve bağlantı arasındaki oyuğa bastırılır ve mafsalı önceden fabrikada belirlenmiş boşluğa kilitler.

  • Boşluk oluşmasını engeller (Bağlantıların pimde dışarı hareketi)
  • Burca mühürleme temasını ve yalıtılmış ve yağlı palette yağın muhafazasını temin eder

Bu özel Caterpillar® tasarımı madencilik, ağır inşaat işleri, yıkma, atık hafriyatı gibi yüksek yükleme ve etki yaratan, palet zincirini büken ve boşluk oluşmasına neden olan uygulamalar için tavsiye edilir. Makinelerde daha geniş pabuçlar bulunur, Ekstrem Hizmet pabuçları veya Süper Ekstrem Hizmet pabuçları da Pozitif Pim Tutma Paletinin göz önüne almalıdır.

Ağır Hizmet Tipi Palet (HD)

Ağır Hizmet Tipi Palet, çetin iş ortamlarında çalışan yükseltilmiş cer dişlisi olan orta ebatlı makinelerin (D6N, D6T) ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiştir. Ağır Hizmet Tipi Palet, yüksek darbe etkili yüklerin ve zemin koşullarının etkisini önemli oranda dengeleyen daha güçlü bağlantılara, millere ve burçlara sahiptir, Ağır Hizmet Tipi Palet, en büyük faydaları aşağıdaki gibi sert, yüksek darbe etkili uygulamalarda sunarak yürüyüş takımı sistemi ömrünüzü Cat SALT'ın yaklaşık yüzde 20 üzerinde uzatabilir:

  • Ağaç kesme/Yeniden Ağaçlandırma
  • Yamaç eğimleme işi
  • Kayalık koşullar
  • Geniş palet pabuçları ile herhangi bir düz olmayan arazi (özellikle Düşük Zemin Basıncı (LGP) makineleri)

Yağlı Palet Zinciri (SALT)

Yağlı palet zincir (SALT) yürüyüş takımı sisteminizde sızdırmazlık keçeleri ile aşındırıcı maddeleri sistemizden uzak tutar.

Çalışma ömrünü ve hizmet verebilme süresini uzatırken bakım maliyetlerini ve arıza süresini azaltmak için iç mil ve burç aşınmasını gerçekten ortadan kaldırır.

Cat SALT makinenize ve çalışma ortamınıza uyan bir palet tasarımı ile birleştiği zaman geniş kapsamlı zemin koşulları için size çok amaçlı yürüyüş takımı konfigürasyonu sunar.

Makaralar

Uzun ömür ve düşük maliyetler sağlamak için üretilmiştir

Cat makaralarının uzun aşınma ömürleri, taklit edilemeyen yapısal özellikleri ve deformasyona karşı dirençleri özel sertleştirme metotları ile sağlanmıştır . Cat sızdırmazlık keçeleri makara ömrünü artırarak ömür boyu yağlamayı sağlar, kovan yenilenmesine imkan tanır ve bakım giderlerinizi düşürür.

Cer Segmentleri

Yüksek aşınma direnci için derinlemesine sertleştirilmiştir

Yüksek yüzey sertliği, mükemmel sertlik derinliği ve çekirdek sertliği uzun aşınma ömrü, eğilme ve kırılma direnci ile en yüksek kullanım ömrü sağlar. Cıvata bağlantılı tasarımı sökme ve yerleştirme sürelerini en aza indirir .

Pim ve Burçlar

Dayanıklılık ve mükemmel sızdırmazlık için baklalara uygun tasarlanmıştır

Cat pim ve burçları bakla boyutlarına tam uyacak yapıda palet eklemlerinin bütünlüğünü sağlamak üzere üretilirler. Bu tasarım maksimum sızdırmazlık özelliğini sağlar. Dayanım ve aşınma direnci, yüksek yüzey ve çekirdek sertliği ile sağlanır.

Keçeler

Uzun ömür ve düşük maliyetler için tasarlanmıştır

Harici aşındırıcıları dışarıda, yağı içeride tutan Caterpillar sert keçe tasarımı yüksek aşınma direnci ve yüke dayanıklılık sağlamaktadır. Tüm bu özellikler burç ömrünü uzatır. Burç çevrimine imkan sağlayarak bakım giderlerinizi azaltır

İstikamet Tekerleri

Yüksek aşınma direnci ve kısa onarım süreleri sağlayacak yapıda üretilmektedir Kullanıldıkları makina özelliklerine göre tek parça döküm, dövme yada bir kaç parçadan imal edilen Cat istikamet tekerlerinin her biri mükemmel yapısal destek sağlar ve yenileştirme özelliğine sahiptir. Özel ısıl işlemler uygun sertlik ve aşınma direnci sağlar. Cat sızdırmazlık keçeleri ömür boyu yağlama sağlayarak istikamet bakımını elimine eder ve bakım giderlerinizi azaltır.