Yedek Parça

Madeni Yağlar

  • CAT madeni yağ programı, Caterpillar mühendislerinin 25 yıldır Cat iş makinaları ve dizel motorları üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucunda, işinizde en yüksek verimi sağlamak ve makina parçalarınızı en uzun süre korumak amacıyla geliştirilmiştir. CAT madeni yağları, uluslararası standartları karşılar ve üstüne çıkar.

  • CAT DEO, CAT makinalarında standart fabrika dolumu olarak kullanılır. Oksidasyona karşı dayanıklıdır, piston ve sekmanlarda tortu birikmesini önler. S.O.S yağ analiz programı ile değişiminin daha uzun aralıklarla yapılmasını sağlar. Kusursuz motor ömrü ve performansını garanti altına almak için, ACERT teknolojisine sahip CAT motorları da dahil olmak üzere, CAT dizel motorlarında baştan aşağı test edilmiştir.
  • CAT Hydo Advanced 10; yeni hidrolik yağımız etkili katıklarla, özel olarak seçilmiş ve kontrol edilmiş yüksek kalite baz yağların karışımından elde edilmiş olup, daha uzun yağ değişim aralıkları sunmak ve hidrolik sistem komponentleri için ekstra koruma sağlamak amacıyla üretilmiştir. CAT Hydo Advanced 10, hidrolik yağ teknolojisinde bir devrimdir. Formülü, sahada ve laboratuvarda binlerce saatlik testlerden geçirilerek geliştirilmiştir. Sonuç; CAThidrolik sistemleri için satın alınabilecek en iyi ürün olmuştur.
  • CAT FDAO, CAT şantiye kamyonları ve büyük paletli dozerler için standart fabrika dolum yağı olarak kullanılmaktadır. TO-4 ticari yağlarıyla karşılaştırıldığında şantiye kamyonlarının nihai tahriklerinde iki kat daha uzun yağ değiştirme aralıklarına olanak verir. Formülü havanın zarar verici etkilerine karşı koruma sağlamak üzere geliştirilmiştir.
  • CAT TDTO, TO-4 şartnamesine uygun yağların belirtildiği CAT makina bölümlerinde standart fabrika dolum yağı olarak kullanılmaktadır. Kavrama diski ömrünü % 45’e kadar uzatır. Dişliler, rulmanlar ve sürtünme diski malzemesi için uzun ömür ve mükemmel performans sağlar. CAT hidrolik kavramalı şanzımanların, çoğu yağlı fren bölümlerinin ve hidrostatik sistemlerin bütünleşik bir parçası olarak tasarlanmıştır.
  • CAT NGEO, doğal gaz kullanımı için ekonomik bir motor yağı sağlamak amacıyla, CAT NGEO özel baz yağlar ve katıklar ile oluşturulmuş bir formüle sahiptir. Gaz yakıtı ile çalışan motorlarda yaygın olan uzun yağ değiştirme aralıklarında kullanılır. Oksidayon ve nitrasyon önleyici özellikler karbon birikmesini engelleyerek, çizik, çentik ve aşınmaları en aza indirger. Yüzeylerde ve keçelerde oluşabilecek hasarları önler. Paslanmayı ve bakır korozyonunu önlemek için asitleri nötr hale getirir.Sıcaklığa karşı mükemmel dayanıklılık sağlar, köpük ve tortu oluşumuna karşı dayanıklıdır.
  • CAT GO, üstün termal kararlılığı ve oksidasyona direnci tortu birikmelerini ve aşınmayı azaltır. Çok yüksek yük koşullarında gelişmiş performans ve ömür için ekstra koruma sağlar. Çok amaçlı olması ile, bakım için gerekli olan dişli yağlarının sayısını azaltır. Yüksek sıcaklıklarda mükemmel denge ve düşük sıcaklıklarda daha kolay çalıştırma için üstün performans sağlar.
  • CAT MTO, kullanılmasına onay verilen yerlerde, debriyaj ve yağlı frenlerin ömrünü uzatır ve denetler. Olağanüstü aşınma önleyici özellikler ekipman ve parçaların ömrünü uzatır. -25°C’ye varan düşük sıcaklıklarda kullanılabilir. Birden fazla bölümde kullanılarak, stok miktarını düşürür ve yanlış yağ kullanma olasılığını azaltır. Zorlu uygulamalarda uzun süre kullanılabilmesi için yüksek ısı ve oksidasyona karşı dayanıklılık sağlar.