Yedek Parça

Aşınma Koruyucu Parçalar

Aşınma Koruyucu Parçalar

İş makinalarının kova, riper bacağı, ve dozer bıçakları gibi makina bileşenleri çalışma esnasında aşırı derecede aşınmaya maruz kalırlar. Bu aşınmalar bileşene zarar vermesinin yanında çalışma verimliliğini düşürerek iş maliyetlerinin artmasına neden olmaktadır.

GET araçları makinanızın bileşenlerini aşınmaya karşı korumak için üretilen dayanıklı parçalardır. Tüm GET parçalarında üç ilke üzerinde odaklanılmıştır: Penetrasyon, sağlamlık , ve aşınma ömrü. Bu parçalar genellikle aşınma ve darbede değiştirilmesi gerekmektedir ,çünkü bu parçalar "Kurban Demir " olarak adlandırılmaktadır. GET parçaları iki önemli işleve hizmet vermektedir:

  • Daha pahalı makina bileşenlerini korumak,
  • Makinanın bıçak kesme performansını ya da kova kazma niteliklerini geliştirerek maksimum verimliliği ve işletme maliyetini en aza düşürmeyi sağlamak.

Mekanik Aşınma Plaka Sistemi (MAWPS), zırh bar dilimleri, aşınma butonları, kova taban köşe koruyucular, silindirik barlar ve aşınma bloklarını içeren aşınma önleyici ürünler makinanın çalışma zamanını artırmasıyla beraber işletim maliyetini azaltmaktadır.

Mekanik Aşınma Plaka Sistemi ( Mechanically Attached Protection System) (MAWPS)

Çekiçleme veya kaynak olmaksızın hızlı ve kolay bir takma – çıkarma işlemi sağlamaktadır. 20-30-40 ve 50 serileriyle geniş uygulama alanlarına yönelik farklı ebatlarda seçenekleri bulunmaktadır. Aşınma göstergesi değişim zamanını göstermektedir.

Zırh Bar Dilimleri (Chocky Bars)

Zırh bar dilimleri her türlü yüzeye uygulanabilmesi için 4 farklı şekilde dizayn edilmiştir. "V-aralıklı" tasarımı, barları bir yarıçapın etrafında (yan kova profilleri) kıvrılarak ya da gerekli uzunluk ölçülerine göre değiştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Aşınma Butonları (Wear Buttons)

Cat aşınma butonları, belirli bir yüzey alanının korumasında kullanılan standart ölçülerdeki aşınma koruyucu parçaların, yüzeyin tümünün kapsanmasını optimize etmek için tasarlanmıştır. Tri-bar tasarımı sayesinde küçük parçaların oluşturacağı aşınmalardan, ana malzemenin ölü alanlarında oluşacak aşınmaları önler.

Silindirik Barlar (Roll Bars)

Aşınma yüzeylerinin korunması amaçlı 3 farklı şekilde tasarlanmıştır. Malzemenin kenar üzerinde ilerlerken sürüklenmeyi en aza indirirek maksimum koruma sağlamaktadır. Ek olarak yuvarlak profili sayesinde darbe saptırma, gelişmiş malzeme penetrasyonu ve genel ağırlık azaltma olanaklarını sunmaktadır.

Aşınma Blokları (Wear Block)

Cat aşınma blokları büyük veya özel bir yüzeyin tek parça ile korunması durumunda kullanılmaktadır. Aşınmanın en yüksek olduğu uygulamalarda kalın profili sayesinde uzun aşınma ömrü sağlamaktadır. Zig-zag tasarımı kanal aşınmalarını engellemektedir.

Kova Taban Köşe Koruyucular (Heel Shrouds)

Çatlama ve aşınmalara karşı kovanın taban köşe kıvrımlarını korumaktadır.