Ekipman Yönetimi

Verimli Çalışma Tetkikleri - CI

Verimli çalışma tetkikleri; CAT temsilcileri tarafından işletmelerin süreçleri, uygulamaları ve uygulama alanları incelenerek, gelişim noktalarının tanımlanması, uygun görülen çözümlerin devreye alınarak izlenmesi metodu ile verimliliği artırmaktır.

İşletmelere faydaları nelerdir?

Devreye alınan çözümler operasyonlarda, bakımlarda, lojistikte ve de genel giderlerde iyileştirmeler sağlamaktadır. İhtiyaç duyulan her noktada verimlilik artışı ile üretim artırılarak, maliyetlerin azaltılması ve güvenlik seviyelerine uygun çalışma imkanları oluşturulmaktadır.

Örnek bir uygulamadan elde edilen sonuçlar:

  • Üretimi arttırmak ve ton başına düşük maliyet için alanlar belirlenmiştir. (Tüm yollar GPS aracılığıyla belirlenmiş, yolların genişliği ve dizaynı optimum çalışma verimliliğini sağlayacak seviyeye gelecek şekilde tasarlanmıştır.)
  • Makinaların işte kalma sürelerini ve kullanımını arttırmak için bakım prosedürleri geliştirilmiştir.
  • Üretim zamanları hesaplanarak standartlarla karşılaştırılmıştır. (Kamyonların yol süreleri hesaplanmıştır. Fazla yükleme yapılmaması konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Ekskavatör ve yükleme kepçelerinin seçiminin nasıl olacağı belirlenmiştir.)
  • Operatör ihtiyaçları belirlenmiştir. Operatörler izlenerek ve hazırlanan raporlar doğrultusunda profesyonel eğitmenler tarafından makina kullanımı eğitimleri verilmiştir. Şef ve formenlere de üretimi arttırmaya yönelik teknik eğitimler verilmiştir.
  • Projede kör noktalar ve problemli alanlar tespit edilerek güvenlik seviyesi yükseltilmiştir. (Taşıma yollarına tozlanmayı önlemek için doğru sulama teknikleri gösterilmiş ve dönüşlerdeki gerekli eğimler düzeltilmiştir.)
  • Saha ve atölyedeki genel problemler incelenerek ileride daha stabil ve hızlı kazanımlar için çözümler sunulmuştur. (Atölye, yedek parça deposu, yağ temizliği, yakıt tanklarının temizliği ve depolanması konusunda gerekli aksiyonlar alınmıştır. Kirlilik kontrolü konusunda gerekli eğitimler verilmiştir.)