Ekipman Yönetimi

Makina Sağlık Raporları ve Tavsiyeler

Makina sağlık raporları, makinanızdan elde edilen çok değerli bilgiler ve bunların analizi sonucunda, almanız gereken aksiyonları, bakım ve onarım tavsiyelerini kapsamaktadır. Çeşitli kaynaklardan toplanan veriler, uzmanlarımızca yapılan değerlendirme ve tavsiyeler içeren raporlar aylık olarak makinalarınızla ilgili kayıtlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
Bu rapordaki bilgiler aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır:

  • Makinalarınızda oluşan hatalara, arızalara, normal olmayan durumlara uzmanlarımızca uydudan takip sistemi (VisionLink) sayesinde düzenli aralıklarda takip sağlanarak değerlendirilmekte ve arıza oluşmadan aksiyon alınması yönünde öneriler verilmektedir.
  • SOS analizleri ile motor, şanzuman, diferansiyel, cer ve hidrolik sistem yağları test edilebilmektedir. Parçalarındaki aşıntılar, toz girişi, yüksek oranda kurum, yağa karışan yakıt, yağ evsafının yitirmesi ve yağa karışan su kaçaklarının tespiti yapılarak makinanızın performansına etki eden faktörler ele alınarak yüksek maliyetli onarımlardan korunmak üzere değerlendirmeler sunulmaktadır.
  • Yapılan teknik analizler ve diyagnostik testler sonucunda arızalar tespit edilerek hızlı sonuç almaya yönelik bilgiler verilmekte ve revizyon planlamasına imkan sağlamaktadır.
  • Makinaların geçmiş arızaları için açılmış iş emirleri incelenerek, mevcut göstergeler değerlendirilmekte ve tavsiyeler bu bilgiler bütününde hazırlanmaktadır.

Tüm bu veriler, Kondisyon Takibi ekibimizin tecrübeli uzmanları tarafından detaylı olarak değerlendirilmekte ve bu bilgiler ışığında raporlar hazırlanarak aksiyon almanızı sağlayacak tavsiyeler sunulmaktadır.