Ekipman Yönetimi

Teknik Analizler

Teknik Analizler; teknik değerlendirmeler, elektronik bilgiler(ET) ve yürüyüş takımı ölçümlerini (CTS) kapsamaktadır.

Teknik Değerlendirmeler

Teknik analizler görsel incelemeler ve diyagnostik testlerden oluşmaktadır. MDA kapsamında görsel incelemeler her servis aralığında, diyagnostik testler ve detaylı analizler ; yeni makinalarda 1750. saat (7.bakımda), 2000 saat üzeri makinalarda yapılan yeni anlaşmalarda ilk bakımda uygulanmaktadır. Yeni makinalar için yapılan Kondisyon takibi anlaşmalarında bu hizmet kapsam dışındadır. 2000 saat üzeri makinalarda başlangıçta uygulanır.

Kontrol listesi kullanılarak makina üzerine yapılan görsel incelemeler CAT standartları doğrultusunda uzmanlaşmış teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

En temel görsel incelemeler bile ekipmanların sağlık problemlerine yardımcı olabilmektedir. Görsel kontroller sırasında çalışanlarınız bilgilendirilerek eğitilmeleri sağlanmaktadır. Kısa sürede yapılan bu incelemeler maliyet açısından düşük ve hemen sonuç alınabilmektedir. Diyagnostik testler potansiyel arızaların tespiti ve revizyon planlamasına imkan sağlar.

Teknik incelemeler arıza öncesi potansiyel problemleri tanımlamakta ve arızadan kaynaklı makinaların zamansız işten kalma sürelerini düşürmektedir. Teknik analizler için ekipman bazında hazırlanmış olan formlar uygun ve etkili prosedürleri uygulamak için geliştirilmiştir.

Elektronik Bilgiler (ET)

CAT ET, teknisyenlerimizin CAT ekipmanlarından elektronik ortamda veri almasını sağlayan bir yazılımdır. Aktif ve kayıtlı tüm olay ve hata kodlarını gösteren ekipman durum bilgilerine ulaşmaktayız. Bu bilgiler hızlı ve yerinde aksiyon almamızı sağlar.