Büyük Açılış

Borusan Makina Ankara’da İkinci El ve Kiralama Merkezini Açtı

Borusan Makina ve Güç Sistemleri’nin Ankara’da kurulan 100 adet makina sergi kapasitesi olan İkinci El ve Kiralama Merkezi muhteşem bir açık artırma organizasyonuyla açıldı. Yeni merkez, sektör için tüm iş makina çözümlerinin bir arada olduğu örnek niteliği taşıyor.

30.05.2014; Borusan Makina ve Güç Sistemleri’nin 550 adede ulaşan ikinci el kiralama filosunu tek merkezden yönetmek üzere Ankara’da kurulan İkinci El ve Kiralama Merkezi, 30 Mayıs Cuma günü açılarak hizmete girdi. 100 adet makine kapasitesine sahip olan tesis iş makinası ihtiyaç sahiplerine, ikinci el ve kiralama ile ilgili tüm alternatif çözümleri sunarken, ikinci el garantisi, ekspertiz, temizlik ve geniş alanda sergi, açık artırma organizasyonları gibi özellikleriyle çok daha yüksek operasyonel hizmet kalitesi sunuyor.

Açılışa özel Manheim firması ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve Türkiye’deki iş makinaları distribütörleri arasında bir ilk özelliği taşıyan açık artırma organizasyonu katılımcılardan çok büyük ilgi gördü ve kısa sürede 27 adet makinanın satışı gerçekleşti.

Müşterilerin geniş bir makine parkını bir arada görebilecekleri ve sektörde örnek niteliği taşıyacak olan İkinci El ve Kiralama Merkezi, Borusan Makina ve Güç Sistemleri’nin rakiplerini de standartlarını yükseğe çekmeye zorlayacak.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri

2014’te 20. Yılını kutlayan Borusan Makina ve Güç Sistemleri 1994 yılından bu yana Caterpillar’ın Türkiye, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Kırgızistan’daki tek temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca Metso, Mecalac, Genie, Mantsinen, SITECEH, Atlas Copco, SEM, MaK, Olympian ve Clyde Union gibi markaların distribütörlüğünü yapıyor.

Borusan Makina ve Güç Sistemleri İstanbul’daki merkezine ek olarak Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki bölge müdürlükleri ve bunlara bağlı Bursa, Diyarbakır, Trabzon, Antalya ve Trakya şubeleriyle faaliyetini sürdürüyor.